Srpen 2012

Dovolená

23. srpna 2012 v 18:29 | Sanka |  Sanka
Ahoooooooooooooooooooj
Tak už jenom týden a 3 dny a pak škola volá, co? :/ Toto uteklo, jako vždy rychle.
Ale musím teda uznat, že doma se už opravdu nedalo fakt co dělat, musím říct, že kdyby škola byla třeba od 10 ráno do 14,
chodila bych tam i ráda :D Vadí mi jen to vstávání a pak no, učení atd. Ale tak dá se to přežít, ale stejně jsou prázdniny lepší :D

No, co Vám nadpis povídá? Dovolená? Cestování k moři, na hory, do campů, na tábor, odpočinek apod.:)
Já pojedu zítra k moři do chorvatska, takže tady budete zase samy :D jedeme asi už sedmým rokem do města Šibenik, areál Solaris :)
Jak se pak vrátíme, tak máme s Didi naplánovanou takovou menší párty na konec roku, zajdeme třeba co cukrárny a pak zapneme muziku a budeme pařit a fotit se :) No, prostě si ten den co nejvíc užijeme.

Tak i vy si užívejte prázdniny do poslední chvilky :)


a ještě jedna s Didi :D :) ♥

Mějte se kráásně :))

Páááá, vaše San


KOLEKCE FOTEK

16. srpna 2012 v 11:57 | Sanka |  Galerie

Vampire dreams 4.díl

16. srpna 2012 v 10:08 | Sanka |  Příběhy
Čauky, :-)
Na dobré ráno Vám sem dávám další díl upířích příběhů :) Snad se Vám bude líbit jako ty předešlé.

Ukázka z předchozího dílu = ..zajímavé, velmi zajímavé, řekl pan psycholog u kterého jsem si domluvila schůzku.

Myslím slečno, že si pletete sny s realitou, to se přece nemohlo stát, je to nemožný. Ale, nenechal mě domluvit a spustil. Ne, slečno, opravdu něco takového jako upíři neexistují, byl to jen sen, doporučil bych Vám se přihlásit do nějakého kroužku a najít si kamarády. Ale, vy to nechápete, zase jsem svoji větu nemohla dokončit. Chápu to moc dobře slečno, moc dobře, potřebujete si jen odpočinout, někam vyrazit s kamarády a teď už běžte čekám na dalšího klienta, který se bojí tmy, to je aspoň trochu reálné.
Bezva, takže za cvoka mě má už i doktor, paráda. Ale co když má doktor opravdu pravdu a všechno byl jen sen, jen opravdu jeden hloupý sen. Ano asi má pravdu byl to je sen, taková hloupost.
Píp, píp..zablikala mi sms od kámošky Lindy = Ahoj, jdeme vsichni na vodu jdes taky? L Chtěla jsem odepsat, že nemám čas a místo toho se pěkně do tepla zababůlat do postele s horkýmčajem, ale pak jsem si vzpomněla na doktorovu radu a napsala ANO.
Přišla jsem domů a nachystala si potřebné věci a vyrazila na tramvaj. Ahoj všichni zvolala jsem po mém příjezdu na všechny kamarády ze školy. Byl tu i on. Franklin. Nic v pohodě, iklidni se, Izo, je to jen sen a on je obyčejný kluk na střední. Uklidňovala jsem sama sebe.
U taboráku jsem si nachvíli od svých myšlenek odpočinula, bavili jsme se, zpívali a byla zábava.Až do té doby, kdy mě Franklin chytil za ruku a já citíla motýli v břiše. Asi jsem se zamilovala a viděla ve Franklin fajn kluka, že sem na všechno zapomněla.
On mě potom odtáhl do stanu a začali jsme se vášnivě líbat, cítila jsem se tak krásně, ale pak...


Doufám, že se líbí :-)

Dneska má být pěkně, tak běžte ven a užívejte si, léto netrvá věčně, já budu asi s kámoškou ven a nafotíme další fotky :-)

Tak se mějte krásně, adios Vaše SankaNa pouti

12. srpna 2012 v 18:15 | Sanka |  Knihovna

Ahoooooooooooooooooooj

Dneska jsme byly na pouti, bylo to super, ikdyž ty trhy jsou pořád stejný :D
Nejdřív jsme se šli projít na zámek, kde jsme potkaly pávy, škoda, že nerozevřely ocas :((( a pak jsme si udělalaly menší túru na hrad, úžasnej výhled :D A pak zpět na trziště. Počasí se opravdu vydařilo, takže bylo docela horko, tak jsme si objednali ledový drink - grapefruit - a fakt tenhle nedoporočuju! moc kyselé :D a pak jsme si ještě dali kofču :P
Poté jsme si ještě prošli trhy ( koupily jsme si třeba turecký med, pendrek, trubičky apod.) a pak pomalu jéli domů :D

A co vy? Je u vás taky pouť, jarmark nebo tak? Nebo bude či byla, jak jste si to užili? :-)

Přikládám Vám sem ještě pár fotek :-)↓ → snad se líbí:)

Smějte se...a užívejte si:-)
Děkuju, že sem chodíte, pá
SANKA

Padající meteority

11. srpna 2012 v 19:27 | Sanka |  Mé kecy

Ahojky,

Jak se máte? A jak si užíváte? Co jste dnes dělali? U nás dneska bylo nic moc, takový zvláštní počasí, chvíli pršelo, pak zase sluníčko,ale byla zima, takže tak. Zítra jdu na tu pouť s Didi, tak se těším:-)
Jinak dneska, nezapomeňte budou (měly by) padat meteority (lidově hvězdy) a jak určitě bývá zvykem, když padá hvězda tak si můžete cokoliv přát.

My budeme k večeru sedět na terase a pozorovat to, jedno přání už mám dobře rozmyšlené, tak uvidím jestli se vyplní :-)
..doufám, že jo:-)

Tak, určitě koukejte ... :-)
(bylo to ve zprávách a mělo by to být vidět na celém uzémí české republiky, tak snad :-)
..kdyžtak mi potom písněte, jestli je viděli nebo ne :oO..

Jinak už budu končit, mějte se náááádherně a žijte okamžikem :-)

Sanka :-)


Příroda jako lék

8. srpna 2012 v 21:36 | Sanka |  Sanka
Ahoooooooooooooooooooooooooj,
Jste tady ještě? Vím, dlouho sem nepřidala, ale dokud ještě jsou prázdniny, tak si užívám:-) :P
No, chtěla sem Vám napsat takovou menší slohovku :D

Je Vám špatně? Nic nemá v tu danou hodinu smysl? Zradila Vás kamarádka, rozešel se s vámi kluk, bolí Vás hlava?...zkuste přírodní medicínu♥ a to přírodu :-)
Máte u vašeho bydliště les nebo třeba jen parčík? Tak proč si tam nevyjít, klidně můžete s kamarádkou, s domácím mazlíčkem a prostě jen tak se odreagovat, oddechnout si od všech starostí, trablí, problémů do vašeho vysněného světa.

Přikládám Vám sem pár fotek z prázdnin :-)Mějte se krásně a užívejte si prázdnin dokud ještě jsou :*

Vaše Sanka


Má vůbec smysl žít?

1. srpna 2012 v 10:28 | Sanka |  Mé kecy
Ahojky!:-)
Někdy si na dané téma, které sem si dovolila sem napsat zavzpomínám a přemýšlím o něm? Ano jak říkám, má to všechno vůbec smysl?
Narodíte se, než začnete vnímat pořádně své okolí uběhnout tak dva a půl roku, užíváte si, dětství je pro mě nejdůležitější fází života, nic nemusíte řešit, na nic nemusíte myslet, jste svobodní, můžete si dělat co chcete. Pak nastoupíte do první třídy a jste hned obětí do třídy deváté. Učení, pání zkušení, zkoušky, písemky, úkoly, desetiminutovky, apod. Ale něco je na tom přece dobrýho. Kamarádi, můžete s nima zažívat skvělé chvíle, ve škole i po škole a na to rádi vzpomínat. Já ale vyrůstala jen v malé uzavřené skupince, já a další dvě kamarádky = Didi, ty už znáte a ještě Tea, o ní sem se zmínila v jednom článku.

V lavicích jsme byly skoro u sebe, tak jsme se o přestávkách bavily, kreslily, hráli hry a přežívaly školní výlety.
Potom jsme se v devítce musely rozdělit, každá máme jiné aliby a tak šla na jinou školu, já to už víte jsem šla na cukrářskou, Didi na grafický design a Tea na průmyslovku. Občas se výdáme, s Didi o prázdninách skoro každý den, v druháku možná párkrát o víkendu a s Teou jen občas :-)
No, trochu jsme si dovolila zavzpomínat a už se vrátíme zpět k tématu.
Potom vlastně prožíváte krásné chvilky s přítelem a dětmi a pak už sedíte u domu důchodců.
Nevím jak to bude u mě a holek za 10,15,25 let. Žijeme přítomností a snažíme se se neztratit :-)

Ale já k tomu ještě dodám, když už jsme se narodily tak to dotáhneme do konce :-) Žijeme jen jednou, užíváme si ♥:-)

PÁPÁ, MĚJTE SE, SMĚJTE SE A UŽÍVEJTE SI
Vaše drahá Sanka a Didi a Tea :-)

Piškoty, dort

1. srpna 2012 v 10:02 | Sanka |  Tipy
Chtěli byste si o prázdninách něco upéct, ale nemáte nápady? Rozhodla jsem se, že Vám napíšu jak připravit jeden z dortů, který jsme se naučilyv prváku :-)
Takže základem jsou cukrářské piškoty, dají se koupit, ale pokud nechcete vyhazovat peníze za kupocvané, můžete si je vyrobit (bude to stát jenom ze tří surovin)

Budete potřebovat = mouka hladká (0,428 g) , cukr krupice(0,428g) a moučka( na posypání), vejce(558 g)
Žloutky ušleháme s 1/3 cukru krupice a pak bílky 2/3, spojíme a do hmoty zašleháme mouku. Hmotou naplníme cukrářský sáček a hladkou trubičkou stříkáme tvary poškotů. Na piškoty nasypeme ještě cukr moučka a dáme zapéct při teplotě 180 asi 15 minut.

A můžeme se vrhnout na dort
Na dno dortového korpusu naskládáme piškoty a prolijeme je kompotovou štávou nebo vínem,rozetřeme na ně vlastní krém ( žloutky ušleháme 0,100 g s cukrem krupice (0,125 g), máslem ( 0,225 g), vodou (0,038 g) , rumem, cukrem vanilinem. Pak naskládáme zase piškoty a znovu prolijeme a opakujeme dokud nevypotřebujeme krém. Můžeme ozdobit strouhanými vlašškýmy ořechy, pak dáme do ledničky a přeji dobrou chuť :-)

Tak jestli chcete můžete zkusit :-)
PÁPÁ, užívejte si prázdnin dokud ještě jsou :-)
Sanka